Податкові накладні, реєстрацію яких було зупинено: коли реєструємо в ЄРПН?

При здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку – продавець товарів/послуг зобов’язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) та надати покупцю за його вимогою (п. 201.10 Податкового кодексу України (далі – ПКУ)).

Після прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування  (далі – ПН/РК) в ЄРПН, ПН/РК реєструється в ЄРПН тією датою, за якою ПН/РК було надіслано до ДПС з метою реєстрації в ЄРПН, що зафіксовано у квитанції.

Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до ДПС, є дата та час, зафіксовані у квитанції.

Відповідно до п. 19 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабміну від 29.12.2010 р. № 1246 (далі – Порядок № 1246), ПН/РК, реєстрацію яких зупинено, реєструються у день настання, зокрема, події прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію ПН/РК.

Крім того, п. 12 Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН, затвердженого наказом Мінфіну від 12.12.2019 р. № 520, визначено, що рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН набирає чинності в день прийняття відповідного рішення.

Про це нагадали податківці ДПС у Волинській області.


Джерело: medoc.ua




Кількість показів: 314
Дата:  16.11.2020



Всі новини