Внесення змін до облікових даних: чи повідомляти ДПС за неосновним місцем обліку?

Податківці роз’яснили, чи необхідно повідомляти ДПС за неосновним місцем обліку про внесення змін до облікових даних?

Платники податків підлягають реєстрації або взяттю на облік у контролюючих органах за місцезнаходженням юросіб та їх відокремлених підрозділів, місцем проживання особи (основне місце обліку), а також за місцем розташування (реєстрації) їх підрозділів, рухомого та нерухомого майна, об’єктів оподаткування або об’єктів, які пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (неосновне місце обліку).

Норми встановлені п. 63.3 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Згідно з п. 7.1 розд. VII Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну від 09.12.2011 р. № 1588 (далі – Порядок № 1588), якщо відповідно до законодавства в платника податків, крім обов’язків щодо подання податкових декларацій (розрахунків, звітів) та/або нарахування, утримання або сплати (перерахування) податків, зборів на території адміністративно-територіальної одиниці за своїм місцезнаходженням, виникають такі обов’язки на території іншої адміністративно-територіальної одиниці, то такий платник податків зобов’язаний стати на облік за таким неосновним місцем обліку у відповідному контролюючому органі.

У разі виникнення змін у даних або внесення змін до документів, що подаються для взяття на облік згідно з гл. 6 розд. ІІ ПКУ, крім змін, які вносяться до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (далі – ЄДР), та змін, про які платник податків повідомив за основним місцем обліку, платник податків зобов’язаний подати контролюючому органу, в якому він обліковується (за неосновним місцем обліку), уточнені документи протягом 10 календарних днів (далі – к.дн.) з дня внесення змін до зазначених документів (п. 66.5 ПКУ).

Платники податків – юрособи та відокремлені підрозділи юросіб зобов’язані подати відомості стосовно осіб, відповідальних за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку юрособи, відокремлених підрозділів юрособи до контролюючого органу у 10-денний строк з дня взяття на облік чи виникнення змін у облікових даних платників податків, шляхом подання заяви за формою № 1-ОПП з позначкою «Відомості про особу, відповідальну за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку». У разі надходження від держреєстраторів відомостей про внесення змін до ЄДР щодо платників податків, а також надходження від платників податків заяв за формами № 1-ОПП з позначкою «Зміни», «Відомості про особу, відповідальну за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку», контролюючі органи вносять відповідні зміни до Єдиного банку даних юридичних осіб або Реєстру самозайнятих осіб. Це передбачено п. 9.3 розд. IX Порядку № 1588.

Відомості стосовно осіб, відповідальних за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку юрособи, також оновлюються ДПС у Єдиному банку даних юросіб на підставі реєстраційної заяви платника ПДВ (про реєстрацію, перереєстрацію або внесення змін), якщо така реєстраційна заява була подана в один із способів, визначених п. 183.7 ПКУ, та задоволена ДПС. У цьому разі платник податків звільняється від подання до контролюючого органу заяви за формою № 1-ОПП у зв’язку із зміною відомостей стосовно осіб, відповідальних за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку юрособи.

При виникненні змін у даних або внесення змін до документів, що подаються для взяття на облік згідно з Порядком № 1588, крім змін, які вносяться до ЄДР, та змін, про які платник податків повідомив за основним місцем обліку, платник податків зобов’язаний протягом 10 к. дн. з дня внесення змін до зазначених документів подати до ДПС уточнені документи в такому самому порядку, як і при взятті на облік. Додаткова реєстраційна заява за формою № 1-ОПП подається з позначкою «Зміни» (п. 9.2 розд. IX Порядку № 1588).

Про це інформує ГУ ДПС у Дніпропетровській області.

Звертаємо увагу наших користувачів, що форму № 1-ОПП (ідентифікатор J1312103) зручно подавати через M.E.Doc.

Джерелоmedoc.ua


Кількість показів: 217
Дата:  09.07.2021



Всі новини